Robert Cheruiyot, Erkesso Boston Marathon Champs
Anonim
Obrázok
Obrázok

Svižné tempo v pretekoch mužov viedlo k rekordu trate na 114. ročníku Bostonského maratónu. Zatiaľ čo v prvej trojke sa nedostal žiadny Američan, Ryan Hall a Meb Keflezighi skončili štvrtí a piati.

Pánska elitná vrchná úprava

1. Robert Kiprono Cheruiyot (KEN), 2:05:52 (ČR) 150 000 $ + 25 000 $ CR bonus

2. Tekeste Kebede (ETH) 2:07:23 75 000 USD

3. Deribe Merga (ETH) 2:08:39 40 000 USD

Predchádzajúci rekord trate, 2:07:14, vytvoril v roku 2006 Robert Kipkoech Cheruiyot. Tohtoročný šampión Robert Cheruiyot (bez vzťahu k predchádzajúcemu Robertovi Kipkoechovi Cheruiyotovi) povedal, že asi pred dvoma mesiacmi diskutoval o kurze s Robertom K., aby získal nejaké ukazovatele o stratégii kurzu.

Časy Halla a Keflezighiho boli:

4. Ryan Hall (USA) 2:08:41 25 000 USD

5. Mebrahtom Keflezighi (USA) 2:09:26 15 000 USD

Hallov čas by mu vyhral minuloročné preteky, ktoré vyhral Deriba Merga za 2:08:42. "Moje dve slová boli radosť a sloboda," povedal Hall po pretekoch. „Bežal som tam svoje vlastné preteky. Na ihrisku v Bostone som dosiahol svoje doteraz najlepšie časy, z čoho som nadšený."

Dámske elitné vrchné úpravy

1. Teyba Erkesso (ETH) 2:26:11 150 000 USD

2. Tatyana Pushkareva (RUS) 2:26:14 75 000 USD

3. Salina Kosgei (KEN) 2:28:35 40 000 USD

Ženy bežali oveľa konzervatívnejšie preteky ako muži, aj keď to bolo oveľa rýchlejšie ako minuloročné víťazstvo 2:32:16 Kosgeiovej. Teyba Erkesso ušiel asi 16. míle tesne pred kopcami Newton. Chvíľu mala nad vedúcim balíkom žien minútu, až kým Tatyana Pushkareva nespôsobila obrovský nárast. Dve míle pred cieľom zaostávala Pushkareva o 30 sekúnd. Skončila len tri sekundy za Erkessovou. Najlepšou americkou finiškou bola Paige Higginsová, ktorá si dobehla 2:36:00 na 13. miesto.

V súlade s tradíciou uplynulých dvoch rokov preteky žien určilo len pár sekúnd. Minulý rok skončila Salina Kosgei len sekundu pred Dire Tune.

Scény z cieľovej čiary

Obrázok
Obrázok

Vyčerpaní bežci tesne za cieľom mieria na Gatorade

Obrázok
Obrázok

Na bežcov čaká armáda dobrovoľníkov v žltom. Viac ako 7 000 dobrovoľníkov pomáha v deň pretekov a pri príprave pred pretekmi; práca v cieli je jednou z najelitnejších dobrovoľníckych pozícií.

Obrázok
Obrázok

Vesmírne prikrývky Mylar, vynájdené v roku 1964, sú plechy na báze hliníka, ktoré udržujú telo v teple tým, že odrážajú teplo späť do tela.

Obrázok
Obrázok

Dokonca aj kostoly sa pri tejto príležitosti vystrojili. Starý južný kostol, vyzdobený v tohtoročných farbách maratónu, sa nachádza hneď vedľa cieľa. Zbor sa datuje do roku 1669, ale budova bola prestavaná v roku 1875 a bola to kongregácia Samuela Adamsa.